середа, 7 грудня 2016 р.

Увага!Олімпіада з ІТ


Шановні колеги! 
Районний етап Всеукраїнської олімпіади з ІТ відбудеться 11 грудня 2016 року на базі Петрівського НВО.
Початок олімпіади о 9.00

Методичні рекомендації щодо проведення II етапу ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2016-2017 навчальному році
Метою проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з  інформаційних технологій є стимулювання творчого самовдосконалення учнів, орієнтування на вміння створювати сучасні інформаційні моделі, ефективно аналізувати і візуалізувати інформацію, використовуючи досягнення IT-сфери, сформувати інформаційну культуру, розвинути логічне та алгоритмічне мислення майбутніх IT-фахівців і справжніх професіоналів.
Документом, що визначає завдання, структуру, технологію проведення Всеукраїнських олімпіад, є Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затверджене наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року №1099 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 17 листопада 2011 року за № 1318/20056.

Апаратне та програмне забезпечення 
Завдання олімпіади
Олімпіаду доцільно проводити на комп’ютерах із операційними системами Windows 7/8/10. Бажано, на час проведення туру олімпіади, фізично відімкнути локальну мережу від комп’ютерів учасників, якщо вона не використовується для здачі робіт під час туру та якщо не вжито заходів, що унеможливлюють обмін даними між учасниками олімпіади. 
Визначити програмне забезпечення для проведення IІІ етапу олімпіади таким чином. Завдання олімпіади розраховані на виконання у середовищі MS Office 2010 Professional або MS Office 2013 ProfessionalДодаткове прикладне програмне забезпечення надається, якщо воно заплановане авторами завдання олімпіади. 
Учасникам олімпіади забороняється користуватися власною літературою, друкованими або рукописними матеріалами, засобами комунікації (Інтернет, мобільні телефониелектронні носії інформації тощо).
Оргкомітет олімпіади на час проведення турів олімпіади має забезпечити неможливість взаємодії учасників олімпіади з використанням мережевих технологій, в тому числі і бездротових.
Завдання олімпіади являють собою завдання на використання офісних інформаційних технологій, що вивчається в курсі «Інформатика» (крім програмування на VBA).
Зміст завдань для II етапу олімпіади базується на навчальній програмі з курсу «Інформатика» профільного та поглибленого рівнів. Автори задач готують критерії оцінювання завдань, визначають розподіл балів за кожним критерієм та виносять на обговорення журі. Журі на засіданні обговорює та затверджує критерії та розподіл балів до початку перевірки завдань.
Завдання розраховане на 4 години і складається з декількох задач. 
Кожна із задач повинна розв’язуватись виключно засобами відповідного умові задачі програмного засобу з пакета офісних додатків MS Office
Запропоновані завдання передбачають роботу в:
1)    текстовому процесорі: створення текстового документа із використанням засобів форматування, редагування та пошуку, вбудованих та звязаних обєктів, стилів, посилань та розсилок, засобів рецензування;
2)    табличному процесорі: створення та опрацювання табличних даних із використанням засобів форматування, редагування, фільтрації, сортування та пошуку,  вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, вбудованих функцій та засобів аналізу даних, ділової графіки; 
3)    програмі для створення презентацій: проектування моделі презентації та її реалізація із використанням засобів форматування та редагування, анімації, вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, посилань, створення навігації по слайдах, використання елементів керування. 
Під час роботи над завданням учасник самостійно обирає послідовність виконання окремих його складових. Кожна задача оцінюється визначеною кількістю балів відповідно до критеріїв. Авторські критерії надаються виключно для членів журі і можуть корегуватись ними. Учням критерії оцінювання задач не надаються, оскільки учасники олімпіади мають виявити навички ефективного аналізу умови задачі та самостійного синтезу критеріїв її оцінювання.
Результатом роботи учасника є загальна сума балів за кожну виконану задачу.  
Учасникам забороняється використання VBA та програмних засобів, які не вказані у завданні. Файл-розв’язок не повинен містити копії змісту файлів-зразків (наприклад, учаснику надано файл-зразок у вигляді скріншоту сторінки текстового документа, і учасник здав на перевірку копію цього скриншоту у файлі-результаті). Необхідно звернути увагу на неприпустимість використання у файлах-розвязках абсолютних посилань.
Запитання щодо умов завдань
Учасники олімпіади повинні мати змогу поставити запитання стосовно умов задач виключно у письмовому вигляді. Як свідчить практика Всеукраїнських та міжнародних олімпіад, бажано надавати цю можливість лише протягом першої години кожного з турів. Якщо за цей час учасники знайдуть помилку або двозначність у формулюванні завдання, тоді до тексту завдання необхідно буде внести поправку та вчасно оголосити про неї усім учасникам.
Запитання, що ставить учасник, повинні передбачати відповідь «Так» або «Ні». У випадках, коли запитання сформульоване таким чином, що на нього не можна відповісти «Так» або «Ні» (відповідь на запитання учасника міститься у явному вигляді в умові задачі; запитання стосується розв’язку задачі, термінології програмних засобів, які використовуються для виконання олімпіадного завдання), член журі повинен відповідати: «Не коментую».
Бажано, щоб на запитання, які стосуються задачі, відповідала одна й та ж людина. У такому випадку учасники отримують однакові відповіді на однакові запитання. Відповідь на питання учасника надається членом журі  письмово.

Рекомендовані джерела


1.     Матеріали І етапу ІОІТ-2016 у номінації «Інформаційні системи та бази даних»  інтернет-олімпіада з інформаційних технологій [Електронний ресурс]. – Режим доступуhttps://goo.gl/MUN2Km  
2.     Сайт Павла Клімова, практично повністю присвячений Excel. Великий FAQ, безліч прикладів, доступних для безкоштовного скачування. – Режим доступу: http://msoffice-nm.ru/
3.     Сайт Сергія Ізотова «Світ MS Excel», безліч прикладів, доступних для безкоштовного скачування. – Режим доступу: http://www.excelworld.ru/
4.     Сайт Миколи Павлова «Планета Excel», містить  відеоуроки, приклади доступні длябезкоштовного завантаження, опис прийомів. – Режим доступу: http://www.planetaexcel.ru/
5.     Джон Уокенбах, Excel 2013. Трюки и советы Джона Уокенбаха/ Джон Уокенбах. – Питер, 2014. - 448 с. : ил.
6.     Завадський І. О., Забарна А. П. Microsoft Excel у профільному навчанні: [навч. посіб.]/ І. О. Завадський, А. П. Забарна. – К.: Вид. група BHV, 2011. – 272 с.: іл.
7.     Костюков В. П., Мотурнак Є. В. Інформаційний працівник : [навч. посіб.]/ В.П. Костюков, Є.В. Мотурнак. – К.: Вид. група BHV. – 2011. – 336 с.: іл. 
Несен А. В. Microsoft Word 2010: от новичка к профессионалу / А. В. Несен. - М. : Солон-Пресс, 2011. - ISBN 978-5-91359-096-1. - 448 с. :

Немає коментарів:

Дописати коментар